یادداشتهای گَه و بی گاهسه شنبه 2 مرداد 1403
یادداشت
***اندر وصف افزایش نعرفه های پزشکی سال 98
در خبرها آمده قیمت بلیط مترو و اتوبوس امسال 20% افزایش یافت ولی تعرفه های پزشکی فقط 8%!!!
بشتابید که ارزانتری سواری رو ما بشما میدهیم(با تشکر از دولت تدبیر و امید)
*** هنرمند محبوب و مردمی! جناب آقای اکبر عبدی عزیز
 هنوز از شوک شنیدن لفظ بکار برده شده شما در برنامه زنده تلویزیونی خارج نشدم!! نمی دانم این از غالب شدن ادبیات لمپنیسم ، میراث بجا مانده از 8سال افول اخلاق در پاکترین دولت!! تاریخ جمهوری اسلامی است یا هم نشینی با چماقداران سابق که امروز به فیلم ساز بدل شدند یا توانایی شما از سوار شدن به امواج خشم مردم از آل سعود، هر کدام که باشد توجه به این نکته ضروری است که فضای غالب خانواده های ما در زمان آموزش اداب اجابت مزاج( Toilet training) بکار بردن واژگان معادل آنچه شما بکار بردید است تا چه رسد از طریق رسانه ملی!!  از سایر هنرمندان بزرگواری که در موارد دیگر بکار بردن جمله (در آوردن شلوار) برای خندان مردم واکنش نشان دادند این بار هم برای مراحل بعدی شلوارکنی آنهم نه در محفل خصوصی بلکه در انظار عمومی و پخش زنده هم واکنشی در خور نشان دهند.
به امید اعتلای فرهنگ در ایران عزیز 1394/07/11
*** واما دعوای حیایی ها و ژوژولی ها
دوستانی که خرده میگیرند از سیاسی شدن رای در خندوانه! پرسش اول اگر حیایی هم رای میاورد باز این صحبت رو مطرح می کردید؟ پرسش دوم آیا رای بالای آقای حیایی در برنامه نخست بخاطر استند آپ ایشان بود؟ پرسش سوم آیا قرار بود به سابقه افراد رای بدهیم یا اجرای آنها؟ آیا با این دیدگاه جواد رضویان جایی برای حضور در ادامه داشت؟
ضمن اینکه معتقدم کار آقای ژوله با اختلاف فاحشی برتر از نمایش آقای حیایی بود ، ولی آیا متولیان امر جایی برای ابراز نظر به مردم دادند که از هر فرصتی هرچند بی ربط استفاده نکنیم برای بیان عقیده وابراز مخالفت ؟ 
مگر نه اینکه سیاست ما عین دیانت ماست پس چرا کمدی ما ، زندگی روزمره ما عین سیاست ما نباشد!!مگر نه اینکه همه برنامه های صدا و سیما با جهت گیری سیاسی است؟ مگر نه اینکه صدا و سیما دانشگاه است؟ آفرین به ما مردم غیور ایران که در این دانشگاه با معدل عالی فارغ اتحصیل شدیم!
خانه از پای بست ویران است و توقع رفتار پخته ومنطقی از جماعت جوگیر و احساسی و تعلیم دیده در دانشگاهی درجه یک ،بسی اشتباه است.
1394/06/31
****خبر پشت خبر!!!
حمله با قمه به بانویی که مرکز نگهداری از سگها رو بنا نهاده بود، با خود گفتم خوب تعصب مذهبی عده ای داعشی و طنی است دیگر چه می توان کرد!!
پس گردنی در فرودگاه به کارلوس ، باز گفتم عده ای جوان نادان و به فکر خود با مزه ، شیرین کاری کردند بی توجه به هزینه ای که این حماقت می تواند برای جامعه داشته باشد!!                                 امروز با خبر آتش سوزی در پناهگاه گربه ها که باز بانویی با هزینه شخصی راه اندازی کرده و مرگ 200 گربه و این بانو در شعله و دود!!! این را با چه توجیه کنم؟ نه گربه حیوانی نجس است از دید دین نه می توان تعبیر به شوخی بی مزه کرد بازی با جان انسان و حیوانات را.
آیا تعبیری جز مرگ اخلاق در جامعه می توان داشت؟
تسلیت به خودم تسلیت به عموم ملت ایران تسلیت به مسئولان و متولیان کشوری ،مرگ اخلاق ،مرگ جامعه است ، از امروز جامعه ایران را جامعه مرده بدانید فقط چند دقیقه فرصت احیای این پیکر بی جان داریم غفلت کنیم و کنید تمام است و دیدار به قیامت.
سخنی با همکاران پزشکم که این روزها در سوگ از دست دادن همکاری عزیز نشستیم 
با آرزوی علو درجات برای عزیز از دست رفته و عرض تسلیت به بازماندگان محترم و همه همکاران گرامی.
موجی از هجمه و تخریب علیه وزارت بهداشت و شخص وزیر به راه افتاده! آیا قبل از طرح تحول سلامت پزشکی بقتل نرسیده بود؟آیا مسئول همه خشونتهای اعمال شده علیه پزشکان شخص وزیر است؟
اگر ما خود را تافته جدا بافته از جامعه نمیدانستیم و در مقابل خشونت نهادینه شده در جامعه سکوت نمی کردیم، اگر ما در مقابل روزانه 6 قتل درکشور عزیزمان خاموش نمی ماندیم وبا این انگ به مقتولین، که آنها مشتی اراذل و اوباش بودند وجدان خود را گمراه نمی کردیم،اگر ما در مقابل خشونت نهادینه شده اعدام روزانه 3نفر در کشور ساکت نمی ماندیم،تصور میکنید چقدر می توانستیم احتمال بروز این جنایت را کاهش دهیم؟
نه سیاسی می‌نویسم نه احساسی،فقط تلنگری به موج سواران می زنم که هر موجی شما را به ساحل آرامش نمی رساند، برای رفع این مشکل باید ریشه‌ای برخورد کرد.
حال در خلوت خودمان هرچه فریاد داریم بر سر خودمان بزنیم که بخشی از مسئولیت اجتماعی خود را فراموش کردیم و در برابر همه خشونتها سکوت کردیم و خود را دور از اتفاقات بد دیدیم و در دل گفتیم دیگران بما چه!؟
و اما ظاهرا عمده مشکل با وزیر بهداشت هم ثروت افسانه‌ای اوست، چه خوب است یکبار برای همیشه ایشان توضیح قانع کننده ای دهد تا جامعه پزشکی نگوید رطب خورده کی منع رطب کند.
رضا فقیه نصیری 1394/05/02